Blog o zdrowiu

Pierwsza inicjacja seksualna, jest niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem. Nie mniej jednak, poza przyjemnością, pierwszy raz niesie za sobą ogromny stres, a także lęk przed bólem i co więcej przed niechcianą ciążą. O pierwszym stosunku krąży wiele legend- niektóre z nich są faktami, a niektóre to tylko i wyłącznie mity. Rozpoczynając od metod antykoncepcji, poprzez odpowiednie pozycje seksualne- które, na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na bardzo skomplikowane. Oczywiście pierwszy raz jest niezapomnianym wspomnieniem, jednak obalmy pewne mity, a także potwierdźmy fakty, które pierwszego razu dotyczą.

Przyjrzyjmy się faktom

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że stres przed pierwszym razem jest całkowicie normalnym. Jeśli więc czujesz się przestraszona i zaniepokojona- spokojnie są to objawy całkowicie normalne. Twoje ciało bowiem przygotowuje się na coś zupełnie nowego i jeszcze nie znanego. Nie dziw się także, jeśli przy swoim pierwszym razie nie odczujesz żadnych pozytywnych emocji, wręcz przeciwnie- możesz być strzępkiem nerwów. Kolejnym faktem jest to, że z pierwszym razem, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, związane są wielkie nadzieje. Zwykle wyobrażamy sobie romantyczną atmosferę, nastrojową muzykę, a nawet świecie i płatki róż. Nic dziwnego, że macie takie oczekiwania, skoro większość portali, a także dorosłych z którymi rozmawiamy na temat seksu, kreuje w naszej głowie właśnie taki obraz pierwszej inicjacji.

Okazuje się, że pierwszy raz nie zawsze musi być udany i jest to całkowicie normalne. Obu partnerom towarzyszy bowiem stres i zakłopotanie. Nic więc dziwnego także, że możecie odczuwać pewien dyskomfort. Jednak faktem jest także to, że już od momentu pierwszego stosunku seksualnego, zaczniecie odkrywać swoje potrzeby, a także zaznajomicie się z tym, co sprawia wam największą przyjemność. Kolejnym faktem jest to, że na pierwszy raz najlepiej sprawdzą się prezerwatywy. Mimo że początkowo możecie mieć problemy z ich używaniem, nie będą one inwazyjną metodą antykoncepcji, a zabezpieczą was dodatkowo przed różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. To także normalne, że ich zakup będzie wiązał się z zakłopotaniem, a nawet i wstydem. Jednak jest to całkowicie normalne.

Weźmy pod lupę mity o pierwszym razie

W Internecie na wielu forach społecznościowych, krąży niezwykle przerażający mit, który głosi, że przy pierwszym razie nie można zajść w ciąże. Nic bardziej mylnego, od momentu pierwszej miesiączki kobieta jest w pełni płodna, a mężczyzna ma zdolność ejakulacji. Wprowadzenie więc plemników do pochwy, nawet po raz pierwszy, może skończyć się zapłodnieniem. Warto więc pamiętać o tym, by na pierwszy raz odpowiednio się zabezpieczyć. Kolejnym mitem jest to, że pierwsza inicjacja seksualna, musi sprawić kobiecie wiele bólu. Otóż okazuje się, że jest to kwestia indywidualna, a każda z kobiet ma inną budowę anatomiczną. Oznacza to, że przebicie błony dziewiczej, może obyć się bez krwi, a także bez żadnego bólu. Nie mniej jednak, podczas pierwszego razu, kobiety mogą odczuwać pewne symptomy tego, że właśnie straciły dziewictwo.

Nie zależnie jednak, nie ma co tego wyolbrzymiać na tak szeroką skalę. Ból nawet jeśli się pojawi, nie będzie zbyt dotkliwy. Warto też między bajki włożyć mity o morzu krwi, podczas przebicia błony dziewiczej. Krwawienie jest zwykle krótkotrwałe, a także nie zbyt obfite. Na sam koniec powiedzmy sobie jasno, że przeżycie pierwszego razu, jest zwykle indywidualną kwestią obu partnerów, a także wyrazem ich dojrzałości i gotowości na rozpoczęcie współżycia.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *