Blog o zdrowiu

Regularne uprawianie seksu ma zbawienny wpływ na zdrowie. Współżycie pomaga rozładować napięcie, obniża poziom stresu, poprawia krążenie krwi i pracę serca. Seksuolodzy wskazują, że regularne stosunki seksualne zmniejszają także ryzyko demencji. Niektórzy uważają seks za dobrą drogę do poprawy kondycji i zadbania o sylwetkę. Czy seks rzeczywiście przyczynia się do efektywnej utraty kilogramów? Ile kalorii spalić można podczas współżycia? Sprawdziliśmy!

Seks a utrata zbędnych kilogramów

Badania nad spalaniem kilogramów w czasie zbliżeń seksualnych przeprowadzano m.in. na uniwersytetach w Birmingham, czy Montrealu. Analizie poddano pary współżyjące ze sobą w przeciętnym czasie 6 minut. Okazuje się, że dane na temat spalania kalorii podczas seksu są zaskakujące. Kilkuminutowe zbliżenie pomaga spalić od 20 kcal do ponad 100 kcal. Dla porównania, półgodzinne skakanie na skakance spala około 300 kcal.

Spory wpływ na intensywność wysiłku mają przyjęte w łóżku pozycje. Najszybsza utrata tkanki tłuszczowej następuje podczas seksu w pozycji stojącej. Dodatkowo, panowie redukują sporą ilość kalorii przy pozycji “na misjonarza”, z kolei panie – “na jeźdźca”. Wynika to z faktu, że do uprawiania seksu angażowanych jest wiele partii mięśni jednocześnie. Co ciekawe, efektywną utratę kilogramów wspierają… orgazmy. Szczytowanie pobudza dodatkowe mięśnie do pracy, co pozytywnie wpływa na jakość treningu.

Popracuj nad większą ochotą na seks

Dla wielu osób seks jest znacznie przyjemniejszą formą treningu od wysiłku na siłowni. Mimo to niekiedy trudno jest im znaleźć w sobie ochotę na zbliżenie. W celu poprawy libido warto wdrożyć do codzienności nawyki, które zwiększą chęć na seks oraz polepszą sprawność seksualną. Jednym z nich jest sport. Jogging, jazda na rowerze, czy pływanie pomagają rozładować napięcie i stres. Wspierają dotlenienie organizmu, zwiększają poziom testosteronu we krwi mężczyzn i sprawiają, że łatwiej jest osiągać orgazmy przez kobiety. Regularne treningi zmniejszają także ryzyko na pojawienie się problemów z erekcją u panów. W celu zwiększenia ochoty na seks można sięgnąć po afrodyzjaki. Na talerzu powinny pojawić się borówki, ostrygi, orzechy, czy banany. Warto także lepiej wsłuchać się w potrzeby organizmu. W przypadku panów wysoka aktywność testosteronu przypada na godziny poranne. To właśnie wtedy warto uprawiać seks, który naładuje baterie na cały dzień i poprawi samopoczucie.

Co, jeśli ciało odmawia posłuszeństwa?

Częste wizyty w sypialni, a także wiek, używki i niska aktywność fizyczna przyczynić się mogą do problemów w łóżku. W przypadku pań dochodzić może do suchości pochwy, co zmniejsza przyjemność ze współżycia. Pomocy należy szukać u ginekologa, doraźnie stosując żele nawilżające podczas zbliżeń.

Panowie zmagać się mogą z zaburzeniami erekcji. To naturalny problem mężczyzn w okolicy 40. roku życia, który pojawia się także u młodszych panów. Można sobie z nim poradzić dzięki lekom na potencję.

Przepisuje je lekarz – tabletki Viagra lub Kamagra mają różne dawki, a ich przyjmowanie powinno być uzależnione od zaleceń specjalisty. Preparaty te przyjmuje się średnio na godzinę przed współżyciem. W efekcie bodźców zewnętrznych dochodzi do erekcji, która dzięki tabletkom jest mocna i długa. Środki na potencję kupić można w aptece. Choć seks nie powinien być jedyną aktywnością fizyczną podejmowaną przez ludzi, to niewątpliwie przyczynia się on do poprawy wyglądu sylwetki. Współżycie ułatwia spalanie kilogramów, poprawia krążenie krwi w organizmie i angażuje do pracy dużo mięśni. Ten przyjemny trening pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd ciała.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *